Představujeme se

Na všechny předešlé už jen s láskou vzpomínám... Svou první fenku Lhasa Apso – Heriette Dar Tibetu jsem si pořídila na jaře roku 2000. Neměla jsem tehdy žádné výstavní ani chovatelské ambice. Herietka byla velice energické a inteligentní štěňátko neurčité barvy. Dlouho jsem váhala, zda se vůbec odhodlám nasednout do „kolotoče“ výstav. Čas ubíhal a z neposedného uzlíku vyrostla skutečná psí osobnost, mohutná, přesto elegantní fenka kouřové barvy. Poprvé jsme se ukázali světu až v roce 2003. V témže roce byla založena i chovatelská stanice Hestiin chrám a narodil se první, dlouho očekávaný vrh. Z pomyslného kolotoče jsme už nevystoupili.

fluffy dog

Herietka během dvou kalendářních let splnila tři šampionáty a v mezidobí přivedla na svět 12 potomků. Její návrat do výstavních kruhů plánujeme v roce 2009. Věřím, že se bude prezentovat se stejnou noblesou jako v letech minulých. V současné době působí v naší chovatelské stanici několik potomků této feny. Ch. Aymee, Ch. Apollo Gold, Balada Tibetan a Best Friend – nečekaně odkoupený zpět od majitele – po otci ICh.El Minja´s May Boy (Světový vítěz mladých Amsterodam 2002) a sourozenci Ch.Cassandra, Ch.Calif a Casper po otci JCh. Urko iz Trebnjega (SLO), kteří jsou prvními potomky tohoto psa v naší republice.

black dog

V srpnu 2004 byl zakoupen psík Quick Time Dar Tibetu po importované feně Ch. El Minja´s Honeyby a ICh. Engine Dar Tibetu a v předvánočním čase roku 2006 se k nám po půlroce vrátila také fenečka po Urkovi – Cora.